spinledare

Mer än bara träning

"Som en del av Friskis har du alltid tillgång till ett positivt sammanhang"

Din uppgift som ledare

Som ledare inspirerar du medlemmarna till lustfylld träning genom att leda pass. Det viktigaste är att du brinner för att få människor i rörelse. Resten tittar vi på under uttagningarna. Som ledare gör du också ditt eget träningspass utifrån Friskis givna ramar. Detta får du förstås lära dig under utbildningen.

Din uppgift som värd

Som värd är du en viktig del av den välkomnande Friskisatmosfären på anläggningen. Du välkomnar och pratar med medlemmarna och hjälper till vid inpassering, svarar på frågor och håller snyggt i lokalerna. Du ser varje medlem och funktionär och är en klippa som kan hjälpa till med det mesta.

Har du frågor?

Ledare:

Lo Klintefors
Träningschef och ansvarig för Jympa, Dans, Power Hour, Multifys, Skivstång
lo@jonkoping.friskissvettis.se
 

Emelie Andersen
Cirkelfys, Coreflex, Yoga och HIT
emelie@jonkoping.friskissvettis.se

Jakob Hanberger
Spinning, Indoor Walking, Specialgrupper
johan@jonkoping.friskissvettis.se 

Fredrik Kallis
Gymansvarig och ansvarig för tränare
fredrik@jonkoping.friskissvettis.se

 

Värdar:

City och Skeppsbron: John Ottosson john@jonkoping.friskissvettis.se

Huskvarna: Cecilia Bjurnell cecilia.bj@jonkoping.friskissvettis.se

Torsvik: Emelie Holm emelie.h@jonkoping.friskissvettis.se 

Värnamo: Agnes Sundén agnes@jonkoping.friskissvettis.se

Växjö: Agnes Sundén agnes@jonkoping.friskissvettis.se

Eksjö: Cecilia Bergander cecilia@jonkoping.friskissvettis.se

Nässjö: Hanna Uddemar hanna@jonkoping.friskissvettis.se