plankan

Är du vår nya ledare i Nässjö?

Välkommen på uttagning. Mer info hittar du under "Ledare"

Din uppgift som tränare/ledare

Som ledare eller tränare inspirerar du medlemmarna till lustfylld träning genom att leda pass eller instruera i gymmet. Det viktigaste är att du brinner för att få människor i rörelse. Resten tittar vi på under uttagningarna. Som ledare gör du också ditt eget träningspass utifrån Friskis givna ramar. Detta får du förstås lära dig under utbildningen.

Din uppgift som värd

Som värd är du en viktig del av den välkomnande Friskisatmosfären på anläggningen. Du välkomnar och pratar med medlemmarna och hjälper till vid inpassering, svarar på frågor och håller snyggt i lokalerna. Du ser varje medlem och funktionär och är en klippa som kan hjälpa till med det mesta.

Har du frågor?

Ledare:

Jakob Hanberger
Spinning, Indoor walking, Träna ute, Coreflex, Yoga, Enkel, Träning för barn, Träning för äldre
jakob@jonkoping.friskissvettis.se

John Ottosson
Jympa, Dans, Step, Skivstång 
john@jonkoping.friskissvettis.se

Emelie Holm
Cirkelfys, Modus, HIT, Power hour
emelie.h@jonkoping.friskissvettis.se

Tränare:

Emelie Andersen
emelie@jonkoping.friskissvettis.se

Värdar:

City: John Ottosson john@jonkoping.friskissvettis.se

Huskvarna: Ulrika Paulsson ulrika@jonkoping.friskissvettis.se

Torsvik: Emelie Holm emelie.h@jonkoping.friskissvettis.se

Värnamo: Isabell Arpzell isabell@jonkoping.friskissvettis.se

Växjö & Eksjö: Johan Thor johan@jonkoping.friskissvettis.se