plankan

Välkommen på infomöte

För dig som är sugen på att bli ledare, tränare eller värd på Friskis.

24/4 kl 18:00 i Värnamo
25/4 kl 18:00 i City

Din uppgift som tränare/ledare

Som ledare eller tränare inspirerar du medlemmarna till lustfylld träning genom att leda pass eller instruera i gymmet. Det viktigaste är att du brinner för att få människor i rörelse. Resten tittar vi på under uttagningarna. Som ledare gör du också ditt eget träningspass utifrån Friskis givna ramar. Detta får du förstås lära dig under utbildningen.

Din uppgift som värd

Som värd är du en viktig del av den välkomnande Friskisatmosfären på anläggningen. Du välkomnar och pratar med medlemmarna och hjälper till vid inpassering, svarar på frågor och håller snyggt i lokalerna. Du ser varje medlem och funktionär och är en klippa som kan hjälpa till med det mesta.

Välkommen på infomöte

Här får du veta mer om våra funktionärsroller, samt vilka förväntningar vi har på ditt engagemang som ledare, tränare eller värd.

24/4 kl 18:00 i Värnamo (för dig som vill engagera dig i Värnamo)
25/4 kl 18:00 i City (för dig som vill engagera dig i City, Huskvarna eller Torsvik)

Har du frågor?

Ledare: Emilia Thor emilia@jonkoping.friskissvettis.se

Tränare: Emelie Andersen emelie@jonkoping.friskissvettis.se

Värdar:

City: John Ottosson john@jonkoping.friskissvettis.se

Huskvarna: Ulrika Paulsson ulrika@jonkoping.friskissvettis.se

Torsvik: Lena Moregård lena@jonkoping.friskissvettis.se

Värnamo: Isabell Arpzell isabell@jonkoping.friskissvettis.se

Uttagningar

6/5 i Värnamo 17.30, för ledare och tränare
8/5 i City* 17.30, för ledare och tränare
8/5 i Värnamo 17.30, för värdar
13/5 i City* 17.30, för värdar

* Gäller för City, Huskvarna och Torsvik

Vägen till att bli ledare/tränare - Steg för steg

Spela video