plankan

Uttagningar

Nu söker vi ledare och tränare

21/1 Eksjö & Värnamo
22/1 Växjö
23/1 Jönköping

> Du anmäler dig till uttagningarna här

Din uppgift som tränare/ledare

Som ledare eller tränare inspirerar du medlemmarna till lustfylld träning genom att leda pass eller instruera i gymmet. Det viktigaste är att du brinner för att få människor i rörelse. Resten tittar vi på under uttagningarna. Som ledare gör du också ditt eget träningspass utifrån Friskis givna ramar. Detta får du förstås lära dig under utbildningen.

Din uppgift som värd

Som värd är du en viktig del av den välkomnande Friskisatmosfären på anläggningen. Du välkomnar och pratar med medlemmarna och hjälper till vid inpassering, svarar på frågor och håller snyggt i lokalerna. Du ser varje medlem och funktionär och är en klippa som kan hjälpa till med det mesta.

Har du frågor?

Ledare:

Jakob Hanberger
Spinning, Indoor walking, Träna ute, Flex, Core, Yoga, Enkel, Träning för barn, Träning för äldre
jakob@jonkoping.friskissvettis.se

Lo Larsson
Cirkelfys, Skivstång, HIT, Power hour, Modus, Dans, Jympa, Box
lo@jonkoping.friskissvettis.se

Tränare:

Emelie Andersen
emelie@jonkoping.friskissvettis.se

Värdar:

City: John Ottosson john@jonkoping.friskissvettis.se

Huskvarna: Ulrika Paulsson ulrika@jonkoping.friskissvettis.se

Torsvik: Lena Moregård lena@jonkoping.friskissvettis.se

Värnamo: Isabell Arpzell isabell@jonkoping.friskissvettis.se

Växjö: Johan Thor johan@jonkoping.friskissvettis.se

Uttagningar vt2020

Ledare och Tränare

Uttagning Värnamo: 21 januari 17:30

Uttagning Eksjö: 21 januari 18:00

Uttagning Växjö: 22 januari 17:30

Uttagning Jönköping*: 23 januari 18.00

Anmäl dig till uttagningarna här>

*För dig som vill engagera dig som ledare eller tränare i City, Huskvarna och Torsvik

Vägen till att bli ledare/tränare - Steg för steg

Spela video