armhävning

Just nu söker vi särskilt

Receptionsvärdar till Torsvik
Värdar till Växjö

> Du anmäler dig till uttagningarna här

Din uppgift som tränare/ledare

Som ledare eller tränare inspirerar du medlemmarna till lustfylld träning genom att leda pass eller instruera i gymmet. Det viktigaste är att du brinner för att få människor i rörelse. Resten tittar vi på under uttagningarna. Som ledare gör du också ditt eget träningspass utifrån Friskis givna ramar. Detta får du förstås lära dig under utbildningen.

Din uppgift som värd

Som värd är du en viktig del av den välkomnande Friskisatmosfären på anläggningen. Du välkomnar och pratar med medlemmarna och hjälper till vid inpassering, svarar på frågor och håller snyggt i lokalerna. Du ser varje medlem och funktionär och är en klippa som kan hjälpa till med det mesta.

Har du frågor?

Ledare:

Jakob Hanberger
Spinning, Indoor walking, Träna ute, Flex, Core, Yoga, Enkel, Träning för barn, Träning för äldre
jakob@jonkoping.friskissvettis.se

Lo Larsson
Cirkelfys, Skivstång, HIT, Power hour, Modus, Dans, Jympa, Box
lo@jonkoping.friskissvettis.se

Tränare:

Emelie Andersen
emelie@jonkoping.friskissvettis.se

Värdar:

City: John Ottosson john@jonkoping.friskissvettis.se

Huskvarna: Ulrika Paulsson ulrika@jonkoping.friskissvettis.se

Torsvik: Lena Moregård lena@jonkoping.friskissvettis.se

Värnamo: Isabell Arpzell isabell@jonkoping.friskissvettis.se

Växjö: Johan Thor johan@jonkoping.friskissvettis.se

Uttagningar

Torsvik

Är du intresserad av att bli receptionsvärd på Torsvik? Kontakta Lena så berättar hon mer lena@jonkoping.friskissvettis.se eller anmäl ditt intresse via formuläret nedan.

Växjö

Nu söker vi värdar till våra nya anläggning i Växjö, premiär i januari 2020. Välkommen på uttagning den 8 oktober kl 18.00, Storgatan 68 (Nya Friskis). Anmäl dig via formuläret nedan.

Vägen till att bli ledare/tränare - Steg för steg

Spela video